• 021-66919697
 • 021-66422841
 • 021-66592527
 • info@aramseirasia.com
previous arrow
next arrow
Slider

انتالیا هوایی

wdt_ID ۲-۶ سال بدون تخت ۶-۱۲ سال با تخت دو تخته یک تخته درجه هتل
1 ۲٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۲٫۸۳۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۱۹۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۵۵۰٫۰۰۰ تومان 5* BelkonAll 
2 ۲٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۲٫۸۷۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۲۹۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۷۱۰٫۰۰۰ تومان 4* LARA HADRIANUSAll 
3 ۲٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۱۲۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۹۹۰٫۰۰۰ تومان ۴٫۸۶۰٫۰۰۰ تومان 5* KERVANSARAY LARAUAll 
4 ۲٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۱۲۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۹۹۰٫۰۰۰ تومان ۵٫۲۹۵٫۰۰۰ تومان 5* KARMIR RESORTAll 
5 ۲٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۲۴۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۹۹۰٫۰۰۰ تومان ۴٫۷۴۰٫۰۰۰ تومان 5* LAREN FAMILY LARAAll 
6 ۲٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۴٫۲۹۰٫۰۰۰ تومان ۵٫۳۷۰٫۰۰۰ تومان 5* ASTERIA KREMLINUAll 
7 ۲٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۶۹۰٫۰۰۰ تومان ۴٫۸۹۰٫۰۰۰ تومان ۶٫۰۹۰٫۰۰۰ تومان 5* IC GREEN PALACEAll 
8 ۲٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۶۹۰٫۰۰۰ تومان ۴٫۸۹۰٫۰۰۰ تومان ۶٫۳۳۰٫۰۰۰ تومان 5* Fame Residence Lara & SpaAll 
9 ۲٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان ۴٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان ۶٫۱۰۰٫۰۰۰ تومان 5* GRANADA AVSALLARAUAll 
10 ۲٫۳۹۰٫۰۰۰ تومان ۳٫۷۹۰٫۰۰۰ تومان ۴٫۹۹۰٫۰۰۰ تومان ۶٫۱۹۰٫۰۰۰ تومان 5* Rixos SungateUAll 

راهنمای سفر به انتالیا

آنتالیا یکی از محبوب‌ترین شهرهای توریستی در ترکیه و غرب آن است، شهری ساحلی که بخش بزرگی از تاریخ و فرهنگ ترکیه را در خود جا داده و جز اولین سکونتگاه‌های انسانی در ترکیه به حساب می‌آید. همین باعث شده دیدنی‌های باستانی و تاریخی زیادی را در شهر آنتالیا ببینید. اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که مسافران باید در اختیار داشته باشند. در راهنمای سفر به آنتالیا ارام سیر اسیا قصد دارد تا این قبیل از اطلاعات را در یک مطلب به طور جامع تهیه نماید، ما را در سفر به کشور ترکیه همراهی کنید.

موقعيت جغرافيايى و اطلاعات شهر

انتالیا

شهر آنتالیا از لحاظ جغرافیایی در مرکز استان آنتالیا و در منطقه ی مدیترانه و غرب ترکیه واقع شده است. این شهر از سمت شمال با شهر بوردور، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک، از غرب به شهر کورکوتلی و از جنوب غرب به شهر کمر احاطه شده‌است. مساحت این شهر ترکیه ای ۱۴۰۰ کیلومترمربع بوده و جمعیتی که در آن زندگی می کنند مطابق با آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۴ انجام شده حدود یک میلیون و دویست هزار نفر بوده است.

انتالیا

آب و هوای انتالیا

آب و هوای شهر آنتالیا با توجه به شرایط جغرافیایی که دارا هست همواره مدیترانه‌ای بوده و در  تابستان‌ها این شهر آفتابی و زمستان‌ها معتدل و بارانیمی شود. برای شنا در سواحل آن از ماه فروردین تا آبان ماه را پیشنهاد می‌کنیم. از نظر هواشناسی تا اکنون برف و یخبندان در این شهر بندرت دیده شده‌است.

جاذبه های مهم گردشگری در انتالیا

 • منطقه باستانی آسپندوس

شهر باستانی آسپندوس در روزگار قدیم شهری تجاری و مذهبی بوده و خرید و فروش اسب در آن مرسوم بوده است. آنچه که از این شهر باقی مانده شامل حمام‌ها، معابد، سالن تئاتر، استادیوم، میدان اصلی، کلیسا و ..است.

 
منطقه باستانی آسپندوس

پاموک قلعه (قلعه پنبه‌ای)

پاموک قلعه یکی از بهترین و مهمترین دیدنی‌های آنتالیا است. تراس پاموکاله از تراورتن و سنگ‌های رسوبی تشکیل شده است و به خاطر چشمه‌های آب گرم و رسوب‌های باقی مانده شکل و رنگ منحصر به فردی پیدا کرده است.

پاموک قلعه (قلعه پنبه‌ای)
 • غار موزه کارائین

این غار بسیار قدیمی که قدمت آن به دوران پارینه سنگی برمی‌گردد، در شرق کوه چان قرار گرفته است. در اینجا موزه‌ای کوچک وجود دارد که برخی آثار متعلق به ۱۶۰ هزار سال قبل از میلاد یافت شده در این غار را به نمایش می‌گذارد.

غار موزه کارائین
 • موزه باستان شناسی آنتالیا

این موزه بزرگ با ۱۳ تالار نمایشگاهی و یک گالری بالغ بر ۵ هزار اثر هنری از آناتولی را به نمایش می‌گذارد. در این موزه آثار ساخته دست مربوط به عصر پالئولیتیک تا دوران عثمانی را می‌توانید ببینید.

 
موزه باستان شناسی آنتالیا
 • آکواریوم آنتالیا

می‌خواهید به تماشای بزرگ‌ترین آکواریوم دنیا بروید؟ آنتالیا را انتخاب کنید. این آکواریوم در زمینی به مساحت سه هکتار در سال ۲۰۱۲ ساخته شد. تونل‌های طویل این آکواریم با طراحی خاص خود دنیای زیر آب را بیش از آنچه که فکر کنید برایتان ملموس می‌کنند.

 
آکواریوم آنتالیا
 • دروازه هادریان

در سفر به آنتالیا تماشای این بنای تاریخی شما را به زمان‌های گذشته می‌برد. به سال‌های قبل از میلاد! دروازه هاریان، قسمتی از دیواری باستانی است که اطراف شهر قدیمی کشیده شده است.

دروازه هادریان
 • اولد تاون

شهر قدیمی آنتالیا به داشتن خانه‌هایی با سقف‌های قرمز معروف است؛ در اینجا با یک شهر سرزنده اما قدیمی روبرو می شوید. با رفتن به این شهر در کنار خرید و گشت‌وگذار می‌توانید به تماشای میدان اصلی، دروازه بزرگ، برج ساعت و مسجد معروف آن بروید.

 
اولد تاون

تفریحات انتالیا

در آنتالیا سرگرمی‌های زیادی را تجربه کنید. می‌توانید ورزش‌ها و تفریحات آبی را روی آب‌های مدیترانه امتحان کنید، روی شن‌های ماسه‌ای و سفید راه بروید و زیر آفتاب به تماشای آرامش مدیترانه بنشینید. به یاد داشته باشید ساحل‌ها‌ی معروف آنتالیا ساحل لارا و ساحل کتبا آلتی هستند. اما ما پیشنهاد می‌کنیم تمام زمانتان را در ساحل سپری نکنید چرا که آنتالیا مملو از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی دیدنی است. رودخانه و آبشار ماناوگات، آبشار دودن و آبشار کورسونلو از جاذبه‌های بی‌نظیر آنتالیا هستند.
در یکی از روزهایی که در آنتالیا هستید به تماشای آبشار زیبای دودان بلند بروید و پشت آن قدم بزنید و یا از بازدید غار کارایین لذت ببرید. چشم‌اندازهای رویایی آنتالیا همراه با سواحل سنگی خستگی زندگی شهری و روزمره را برای مدتی از ذهنتان دور می‌کنند.
سواحل آنتالیا به دو دسته‌ی غربی (ساحل نور) و شرقی (سواحل ماسه‌های طلایی) تقسیم می‌شوند.

سواحل معروف آنتالیا

 • ساحل کمر
 • ساحل لارا
 • ساحل فاسلیس
 • ساحل پاتارا
 • ساحل کلئوپاترا
 • ساحل اولیموس
 • ساحل سورگون
 • ساحل کونیالتی
 

مراکز خرید انتالیا

اگر چه خرید در آنتالیا مانند خرید در استانبول نیست، اما با هر سلیقه‌ای که باشید مراکز خرید متنوع آنتالیا رضایت شما را کسب می‌کنند. مراکزی چون؛ تراسینی، فروشگاه تانساش، دپو، میکروس، اوزدیلک، شی مال و ….در ادامه به معرفی چند مرکز خرید معروف آنتالیا می‌پردازیم.

 • بازار بزرگ آنتالیا | Antalya Grand Bazaar

آدرس: Lara Turizm Yolu، ۰۷۱۱۹ Kemerağzı/Aksu/Antalya، Turkey

 • مرکز خرید مارک آنتالیا | MarkAntalya

آدرس: Elmalı، Şarampol Cd. No:۶۵، ۰۷۰۴۰ Muratpaşa/Antalya، Turkey

 • مرکز خرید شی مال آنتالیا | Shemall Alışveriş Merkezi

آدرس:  Fener Mahallesi, Tekelioğlu Cd. No:3, 07160 Muratpaşa،  Turkey

 • مرکز خرید تراسیتی | TerraCity

آدرس:  Tekelioğlu Cd. No:۵۵

 • دوگو گاراژی

در دوگو گاراژی می‌توانید صنایع دستی ترکیه به علاوه سبزی‌ها، میوه‌ها و ادویه‌های ترکی متنوعی را خریداری کنید.

 

شکم گردی در انتالیا

به آنتالیا که سفر می کنید ، حیف است که غذاهای محلی این شهر را نچشیده به منزل برگردید چرا که در پخت غذاهای آنتالیا از مواد مرغوبی که به منطقه دریای مدیترانه تعلق دارد ، استفاده می شود  و عطر و طعم غذاهای این منطقه به همین دلیل خاص است و در طول این سال‌ها ، آنتالیا در صنعت گردشگری ترکیه تاثیر بسزایی داشته است و یکی از عوامل جذب توریست به این کشور ، شهر آنتالیا و سواحل زیبای آنتالیا بوده است ، البته که رستوران های آنتالیا و غذاهای خوش طعم آن ها نیز در این مهم دخیل بوده اند و از آن جایی که منوی رستوران ها در این شهر بسیار متنوع است و تمامی سلیقه ها را از هر کشوری پوشش می دهد ، از غذاهای محلی آنتالیا سالاد پیاز ، لابا ، هیبش ، کباب ساج ، کباب تنوری ، کوله ، شاکشوکا و بورک را می توان نام برد که در ادامه سایت ما به شرحی از آن ها پرداخته است.

شاک شوکای

شاک شوکای

از خوشمزه ترین و دلچسب ترین غذای شهر آنتالیا شاک شوکای است که در بسیاری از مجالس این غذا را سرو می کنند. با امتحان کردن  شاک شوکای طعم لذیذ این غذا را هرگز فراموش نخواهید کرد. این غذای بسیار لذیذ ترکیبی از سیب زمینی، بادمجان، گوجه فرنگی و ادویجات معروف این شهر است که طعم غذا را دلچسب خواهد کرد. همچنین در یک سینی بسیار بزرگ که یک نان در زیر آن قرار دارد از مهمان ها پذیرای می شود.

کوکوی ترکیه 

کوکوی ترکیه 

زمانی که به شهر آنتالیا می روید حتما غذاهای محلی این شهر را هم امتحان کنید که طعم آنها هوش از سر شما خواهد برد. کوکوی ترکیه که در شهر آنتالیا بیشتر سرو می شود یکی از غذاهای بسیار معروف آن شهر است و طعم بسیار لذیذی دارد که هرگز فراموش نخواهید کرد.

ترکیب کوکوی ترکیه شامل لوبیا سبز پخته شده، سیب زمینی، پیاز سرخ کرده، سبزی ترخون خرد شده، پودر آویشن، تخم مرغ، پنیر پیتزاورقه ای، نمک، فلفل و زردچوبه است که طعمی متفاوت از دریای مدیترانه را برای شما تداعی می کند.سفر به آنتالیا فقط منتهی به رستوران های مدرن شهر نکنید بلکه به مکان ها ی محلی سر بزنید تا این غذاهای خوشمزه را از دست ندهید.

ساج مخصوص مردمان ساحل نشین مدیترانه

ساج مخصوص مردمان ساحل نشین مدیترانه

با توجه به قرارگیری شهر آنتالیا در کنار دریای مدیترانه بیشتر غذاهای دریای سرو می شود اما یک غذای که با گوشت گوساله و باطعم مدیترانه ای پخته می شود. مسافران و گردشگران بسیاری علاقه بسیاری به این غذای خوش طعم دارند. ساج یک وسیله برای پخت نان است که مردم این شهر برای درست کردن غذاهای که با گوشت گوساله پخته می شود؛ استفاده می کنند. به همین دلیل این غذای بسیار لذیذ این نام را گرفته است.

ساج با ترکیبی از گوشت گاو، پیاز، فلفل، گوجه فرنگی، نمک و سایر ادویه ها مخصوص به این شهر پخته می شود. طعمی کاملا متفاوت از گوشت را خواهید چشید. این طعم از غذا را فقط باید در اطراف دریای مدیترانه امتحان کرد تا بیادماندنی شود.

 کوله

 کوله

این غذا علاوه براینکه بسیار خوشمزه است بسیار مقوی و مفید است. کوله یکی از معروف ترین غذاهای شهر آنتالیا است که ترکیبی از بلغور جو، لوبیا، نخود، باقلا و ذرت است. در کنار این غذای بسیار لذیذ از یکسری طعم دهنده مانند لیمو، فلفل قرمز، رب انار و گردو سرو می شود. می توان اینطوری گفت که این غذا مانند حلیم ایرانیان است بسیار محبوب و معروف است.

پاید یا لاهماجون

پاید یا لاهماجون

یکی از معروف ترین غذاهای شهر آنتالیا، پاید است. این غذاها را نمی توانید در رستوران های لوکس شهر پیدا کنید باید سری به رستوران های محلی شهربزنید. لاهماجون یک غذای با طعم جدید در مدت زمانی که در شهر آنتالیا هستید را امتحان خواهید کرد. ترکیب این غذای نظیر یک خمیر نازک شیرین که درون آن از پنیر، تخم مرغ، تکه های گوشت یا مرغ استفاده می شود که مهم ترین قسمت پخت گذاشتن درون یک اجاق سنگی است که خود این می تواند طعم غذا راکلا عوض کند. این غذای محبوب را همراه سالاد سرو می شود.

هزینه خورد و خوراک در انتالیا

در آنتالیا نگران غذا نباشید، یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های سفرتان می‌تواند شکمگردی باشد، با هر سلیقه‌ای که هستید در آنتالیا خوشمزه‌ترین غذاها را با بهترین قیمت‌ها می‌توانید پیدا کنید. در رستوران‌های متنوع از غذاهای سنتی ترکیه گرفته تا غذاهای دریایی و مدیترانه‌ای حسابی وسوسه‌تان می‌کنند.

در ادامه راهنمای سفر به آنتالیا به هزینه های مربوط به غذا در این شهر را بر اساس سایت رسمی Numbeo ذکر می کنیم، که عبارتند از:
برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۱۹ لیر را بپردازید.
برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوان متوسط باید ۶۲ لیر پرداخت کنید.
قیمت منوهای مک دونالد در شهر آنتالیا به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۱۷ لیر می باشد.
برای تهیه آب معدنی ۱ لیر و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۸٫۰۵ لیر بپردازید.

رستوران های پیشنهادی در شهر انتالیا

 

 • رستوران آلپ پاشا | Alp Pasa Restaurant

یکی از بهترین رستوران های آنتالیا در سفر به این شهر حتما پیشنهاد می شود که در آن غذا میل کنید، رستوران آلپ پاشا است. این رستوران هر روز به مهمانان خود انواع غذا را ارائه می دهد و در طول تابستان مهمانان این هتل می توانند بر روی تراس استخر رستوران غذایشان را میل کنند. در این رستوران می توانید انواع غذاهای ترکی، بین المللی، اروپایی و فرانسوی هم سفارش دهید.

آدرس: Kılınçarslan، Müze Sk. No:۳۲، ۰۷۱۰۰ Muratpaşa/Antalya، Turkey

 • رستوران حسن آقا  Hasanaga Restaurant

اگر اهل خوردن غذاهای سنتی هستید رستوران حسن آقا گزینه بسیار مناسبی است. این رستوران دارای انواع غذاهای سنتی ترکیه ای نظیر کوفته، مخلوط کبابی و غذاهای گیاهی می باشد. غذاهای این رستوران درون یک باغ سرسبز سرو می شود.

آدرس: Barbaros، Mescit Sk. No:۱۷، ۰۷۱۰۰ Muratpaşa/Antalya، Turkey

 • رستوران توپجو کباب | Topcu Kebap

بهترین کباب های در ترکیه می توانید در رستوران ترپجو در آنتالیا میل کنید. در این رستوران بهترین کباب ها سرو می شود. سوپ هایی هم که در این رستوران سرو می شوند بسیار عالی هستند پیشنهاد می کنیم که سوپ هم سفارش دهید.

آدرس:  Elmalı، Şarampol Cd. No:۵۹، ۰۷۰۴۰ Muratpaşa/Antalya، Turkey

 

توصیه ها و دانستنیهای سفر به انتالیا

بایدها و نبایدهای شهر آنتالیا

 • از آنجایی که ترکیه کشوری مسلمان به شمار می رود به همین دلیل زمان بازدید از مراکز مذهبی باید پوشش مناسب داشته باشید.
 • هنگامی که درون تاکسی می نشینید حواستان به جیب و کیف وسایلتان باشد.
 • هرگز در مکان های عمومی سیگار نکشید.
 • در شهرهای توریستی ترکیه نظیر استانبول، آنکارا و سایر شهرها سرویس‌ها بهداشتی مجهز عمومی تعبیه‌ شده است. به‌جز آن در مساجد و مراکز خرید نیز این امکان برای استفاده از سرویس بهداشتی فراهم‌شده است.
 • در سراسر ترکیه دستگاه های ATM وجود دارد بنابراین نیازی نیست پول نقد زیادی همراهتان داشته باشید.
 • هرگز در مکان‌های عمومی بلند صحبت نکنید.

هزینه حمل و نقل در آنتالیا

برای رفت و آمد در آنتالیا وسایل متنوعی در دسترس شماست. می‌توانید به راحتی از دولموش و یا مینی‌بوس استفاده کنید. با اینکه دولموش کمی گران‌تر از مینی بوس است اما هر جایی که بخواهید می‌توانید از آن پیاده شوید.

هزینه بلیط تک سفره ۲٫۶۰ لیر
هزینه بلیط ماهانه ۱۰۰ لیر
هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید ۳ لیر و به ازای هر یک کیلومتر ۳٫۵۰ لیر به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۲۱ لیر باید پرداخت نمایید.
هزینه یک لیتر بنزین در این شهر ۵٫۶۰ لیر

امنیت در آنتالیا

آنتالیا شهر نسبتا امنی است اما خوب باید کمی حواستان به خودتان و وسایلتان به خصوص در اماکن شلوغ بیشتر جمع کنید. یک مورد دیگر که باید در آنتالیا بسیار به آن توجه کنید هنگام پرسیدن آدرس است بر خلاف بسیاری از اهالی که با روی خوش پاسختان را می دهند اما عده ای هستند که ممکن است از شما پول بگیرند و به آن مقصدی هم که می خواستید نرسید. وقتی در خیابان راه می روید ، کوله پشتی یا کیف خود را از سمت خیابان دور نگه دارید و از دسترس موتور سواران دور نگه دارید.